Vieš čo
vidíš?

Cieľom projektu Vieš čo vidíš? je vytvoriť obraz miest, ktorý pomôže pochopiť kultúrnu, historickú a osobnú hodnotu verejného priestoru.

Staň sa spoluautorom!

Preto ťa pozývam, aby si sa aj ty stal spoluautorom tohto projektu. Môžeš to urobiť tak, že sa podelíš o svoje vedomosti o tom, čo vidíš na mojich fotografiách. Výber komentárov bude použitý ako súčasť projektu. Ak máš chuť byť informovaný o výsledku projektu, pripíš nám aj svoju e-mailovú adresu.

Ako to funguje?

Prezri si fotografie a keď ti k niektorej z nich niečo napadne, podeľ sa o to. Môže to byť tvoj osobný príbeh, spomienka, (historický) fakt, alebo čokoľvek, o čom si myslíš, že stojí za zmienku o danom mieste. Ak si na niečo spomenieš neskôr, svoj komentár môžeš k fotografii pripísať aj na www.viescovidis.sk. Možno aj teba prekvapí, čo napíšu iní o miestach, ktoré som odfotila. Lebo možno sa ti zdá, že vieš čo vidíš, ale čo vidí tvoj sused, keď kráča tou istou cestou? A čo vlastne naozaj vieš o tom, čo vidíš?

Kto stojí za týmto projektom?

Autorka projektu a fotografka: Illah van Oijen [Den Haag, 1981] je bratislavská fotografka narodená v Holandsku. Študovala v Amsterdame, Haagu a Bratislave. Zameriava sa na fotografiu verejného priestoru a publikovala monografie Bratislava, mesto na mieru a Košice, dzivost v srdce. Vystavovala v Stredoeurópskom dome fotografie a Slovenskej národnej galérii. Pripravuje knihu o Žiline. Podiela sa na manažmente komunitných projektov Dobrý trh a Stará tržnica v Bratislave.

Grafický design: www.pavka.sk
Web: www.igo.sk

partneri

Engine Room Europe was a three-year programme (April 2011-May 2014) of activities dedicated to independent cultural workers and their creative processes. It was initiated by Trans Europe Halles (TEH) and co-ordinated by Melkweg (Amsterdam, The Netherlands) in association with 10 co-organizing TEH members. Engine Room Europe has been funded with the support from the European Commission. This communication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

 
výťah