Mesto
Bratislava
Rok
2017
nebude zverejnený a ani poskytnutý tretím stranám

→ odoslaním súhlasím so zverejnením textu v rámci projektu (online, v tlačenej verzii, či na výstavy)

Čo na tejto fotografii vidia iní?

Rasto / 15. máj 2018

Mesto, z ktoreho ide strach!

rasťo / 29. apríl 2017

Pred pár mesiacmi sa na hlúčik ľudí na ostrovčeku spustila paľba z guličkovky nejakého fagana z okna z domu oproti. Iba sme tam bezmocne stáli, čakajúc na zelenú a neverili vlastným očiam...takže nehrozí len to, že ťa zrazí auto, môžeš prísť aj o oko.

Henika Holúbeková / 4. február 2017

Illah vidím tam tvoje prepojenie s nami slovákmi, vidím tam tvoje vnútro. Keďže pracujem s mládežou, tak ju všade vidím, lebo moja pozornosť je jednoducho na nich zameraná. Väčšinou mladých ľudí tam vidím, no nevidím v ich očiach a držaní tela - neverbálnej komunikácii radosť, nadšenie, entuziazmus. Aj keď to všetko my slováci v sebe máme. A je toho v nás veľa, veľa takého. Toto je ráno ako každé iné-ráno? Ani neviem, či si to ráno fotila. Ďakujem, že chodíš po svete s otvorenými očami a vedome vnímaš všetko a hlavne konáš! Mám ťa rada dievča!

Miro / 3. február 2017

Že pokiaľ chodci nezačnú byť drzí, neroztiahnu sa trochu, a nebudú blokovať ulicu - autá - tak sa ostrovček nezväčší.

Michell Alföldiová / 3. február 2017

Miesto, na ktorom ma uz niekoľkokrát skoro zrazila električka či auto.
Keď príde električka z Rače, ako inak preplnená ľuďmi náhliacimi sa do práce alebo do školy, títo ľudia vystupujú do úzkeho pásu zastávky (cca 1,5 m), kde okamžite vzniká guláš tých čo vystúpili a tých čo sa snažia nastúpiť. Tí inteligentnejší si preto vystupujú z posledných dverí aby si električku obišli, a tak sa vyhli spomínanému gulášu. Síce je táto alternatíva rýchlejšia, no za to aj nebezpečnejšia, keďže spoza električky sa nedá vidieť prichádzajúca električka z druhého smeru.
Ak však toto všetko prežijete a dostanete sa až na ostrovček, stále nemáte vyhraté, pretože ak sa dostatočne neponáhľate, na ostrovčeku pre vás nezostane miesto. To znamená, že musíte stáť na ceste, čo nie je dvakrát najpríjemnejšie.

Filip / 3. február 2017

Stav demokracie v praxi - Dlhodobý vzťah mesta k verejnému priestoru a jeho užívateľom

Katarína Kuropkova / 27. január 2017

Každé ráno, celé gymnázium, od Palmy na Metodku, som tadiaľ chodila, prechod z elektricky na autobus. Schovať zošity, keď som v nich este listovala v električke kvôli písomke, stretnúť známych na zastávke - pekné spomienky! Aj keď z fotky dýcha, ze proste - stále ešte komunistické mesto... Snáď nie navždy!!

Jozef / 27. január 2017

No ... ;-) Vitajte v meste !!! CP-čkári !!! :-) Beijing na Vás !!! :-D

Marek / 27. január 2017

Zlý pocit, že neexistuje moja intímna zóna. Zlý pocit, že musím stáť na tom úbohom kúsočku. Pozriem doľava, doprava a keď sa dá, idem aj na červenú. V dome nad križovatkou som sa narodil, poznám to tam a tak si trúfam porušovať pravidlá. Už tam roky nežijem ale stále chodievam cez túto križovatku do práce.

Boba Schromová / 26. január 2017

Poslušných Slovákov,ktorí dodržujú pravidlá!!

Martin / 26. január 2017

Vzdy ked tade idem, ci uz ako chodec, ci sofer tak mam strach.

Ján Krekáň / 26. január 2017

Nepochopiteľná láska Illy Van Oijen k Slovensku.

Michal S / 25. január 2017

Pondelnajsie rano. Nechut. Mizantropia. Otocka domov naspat do postele.

Martin Smrek / 25. január 2017

Prístup mesta k chodcom. Najhlbší disrešpekt.

Petra J. / 25. január 2017

Bežný deň na Račku. Ľudia sa od električiek presúvajú na zastávku autobusu a trolejbusu. Tentokrát je ich tam viac, ako ostrovček znesie

Peto M / 25. január 2017

Račianské myto, občas som to zažil keď som sa nevmestil na ostrovček tiež, kiež by to už napravili.

výťah